Meditsiinimööbli terviklahendused TÜ Kliinikumi Merianto Medicalilt.

Meditsiinimööbli terviklahendused Merianto Medicalilt.

Marin Soomets

Fotod: Merianto

 

„Tarnisime Tartu Ülikooli Kliinikumi meditsiinilinnakusse palatite mööbli, ravimi- ja protseduuriruumide

erimööbli, õepostide ja infoletid, puhkeruumide kööginurgad ning laoruumidesse Flex-shelfi riiulisüsteemid. Kogu ravimite ja tarvikute säilitamiseks mõeldud mööbel oli projekteeritud ISO-moodulsüsteemi baasil, millel on võrreldes tavaliste sahtlite ja riiulitega kasutaja jaoks hulk olulisi eeliseid,“ räägib Merianto juht Raimo Grichin.

„Tellija oli sisustusprojektis teinud väga heaeeltöö ja teadis täpselt, mida soovib. Lahenduste ja materjalide valikul oli kliendi fookus selgelt vastupidavusel ja kasutusmugavusel. Projekt oli põhjalikult ette valmistatud ning materjalid ja ergonoomika läbi mõeldud,“ tunnustab Grichin. Ta lisab, et Merianto jaoks oli tegu meeldivalt keerulise väljakutsega, sest arvestada tuli väga suure mööblimahuga, millest valdav osa vajas objektipõhist projekteerimist ning ruumid tuli sisustada väga lühikese aja jooksul.

„Tavaliselt toimub selliste suurte objektide sisustamine etappide kaupa, vastavalt ehituse valmimisele, kuid sel korral olid hooned ja ruumid enne sisustusprojekti algust juba täielikult valmis ja viimistletud,“ lisab ta. Meriantol on viimastel aastatel olnud korduvalt võimalus panustada Tartu Ülikooli Kliinikumi Maarjamõisa meditsiinilinnaku M- ja C-korpuse valmimisse.

„Viimastel aastatel on kõikjal toimunud suur edasiminek meditsiiniasutuste kavandamises ja sisustamises. Uued hooned on avaramad ja valgusküllasemad ning pimedad haiglakoridorid on ajalugu. Ka protseduuriruume ei sisustata ammu enam tavalise köögimööbliga, vaid tellitakse spetsiaalsed ja praktilised erilahendused. Suure kasutuskoormusega mööblipindade puhul, nagu näiteks vastuvõtuletid ja tööpinnad, kasutatakse vastupidavaid komposiitmaterjale. Neid on võimalik teatud aja järel kohapeal üle poleerida ning need näevad taas välja nagu uued,“ toob Raimo Grichin välja kvaliteetlahenduste eelised.

Vaata kõiki postitusi