Spetsiaalne meditsiinimööbel toetab tervishoiutöötajate igapäevatööd

Tekst: Marin Soomets
Fotod: Rait Tuulas

Kiiresti arenev tervishoid vajab mööblit, mida saab vastavalt vajadusele kohandada. Sealhulgas peab mööbel mahutama erinevas koguses ja mõõdus ravimipakendeid ja tarvikuid. Selle kõige peale on mõelnud Eesti oma mööblitootja Merianto, kes sisustas just Põhja-Eesti Regionaalhaigla Y-korpuse nefroloogiakeskuse ja hemodialüüsi osakonna värskeima Merianto Medicali meditsiinimööbli sarja korvilahendusega kappidega.

.
Põhja-Eesti Regionaalhaigla uued ruumid on sisustatud Merianto Medicali meditsiinimööbliga. Mahukad ergonoomilised kapid võimaldavad õdedel teha oma tööd efektiivsemalt. Kõik on käe-jala juures ja asub oma õiges pesas, seepärast ei ole vajadust pidevalt laos varusid täiendamas käia.

Lõplikud mööblilahendused sündisid PERHi õdede ja Merianto Medicali tihedas koostöös. Moodulitest koosnev mööbel on kohandatud ja valitud just konkreetse ruumi otstarvet ja eripärasid arvestades. „Kindlasti on uuel mööblil väga palju eeliseid. Lisaks sellele, et korvi- ja sahtlisüsteemid näevad head välja, on need ka funktsionaalsed ning mahutavad üllatavalt palju. Kuna kõik vajaminev on käeulatuses, on osakonnas toimetamine oluliselt mugavam,“ ütles Põhja-Eesti Regionaalhaigla hemodialüüsiosakonna õendusjuht Kristina Piilman. Spetsiaalse mööblilahendusega on võimalik kasutada ära kogu pind ja saavutada võrreldes tavaliste kappidega kuni 60% ruumikokkuhoidu.

 


Kristina Piilmani sõnul on riiuli- ja sahtlisüsteemid funktsionaalsed ning mahutavad üllatavalt palju.

ISO moodulsüsteemiga Merianto Medicali mööblit kasutades on iga asi on omal kohal ning kiirelt ja mugavalt kättesaadav. See vähendab ravimite ja tarvikute otsimise ajakulu. Samu ravimikorve saab kasutada nii ravimikärus kui ka kappides. Kaob vajadus ravimite korduvaks ümberladumiseks, väheneb töökoormus ja inimlike eksimuse võimalus. Korvidesse käivad omakorda vahejagajad, mille abil on võimalik ravimid ja vahendid hõlpsalt eraldada. „Hemodialüüsiosakonnas on võrdlemisi palju ebastandardses suuruses vahendeid, mille hoiustamiseks on tarvis sahtlisüsteemid läbimõeldult käepäraseks sättida. Mööblitootja on meie jaoks olemas ja teeb jätkuvat koostööd, sest tahab, nagu meiegi, saavutada maksimaalset kasutusmugavust,“ lisas Piilman.

 


Ergonoomiline ja ruumisäästlik Merianto Medicali meditsiinimööbel on kohandatud just töö spetsiifikat arvestades ning võimaldab õel jõuda kiirelt soovitud ravimi või vahendini.

Iga uue lahenduse kasutuselevõtt on esmapilgul harjumatu ja võtab aega. „Oleme oma klientidele igati toeks ka siis, kui mööbel on juba paigaldatud. Abistame sahtlisüsteemide organiseerimist, et uue mööbli kasutamine oleks maksimaalselt mugav ja käepärane,“ julgustas Merianto Medicali ekspordijuht Andrus Loit.

Sama meelt on ka Põhja-Eesti Regionaalhaigla nefroloogiakeskuse õendusjuht Varje Mantsik, kes ütles, et uuega harjumine võtabki aega. Ta lisas: „Praegu ongi meil sisseelamiseperiood, aga vaieldamatult on uus mööbel silmale ilus vaadata ning sahtli- ja riiulisüsteemid on ka väga mugavalt kasutatavad.“

„Põhja-Eesti Regionaalhaigla tunneb hästi tänapäevase meditsiinimööbli võimalusi ja tegi hanke õnnestumiseks äärmiselt asjatundliku eeltöö,“ tunnustab Merianto juhataja Raimo Grichin.

 

Vaata kõiki postitusi