Õdesid on liiga vähe, et töötada vanamoodsate vahenditega

Õdede nappus ja suur töökoormus panevad otsima võimalusi, mis jätaksid rohkem tööaega patsientidega tegelemiseks. Üks lahendus on töövahendeid ja ravimeid paremini organiseeriv meditsiinimööbel.

Õe töö nõuab laitmatut korda ja suurt täpsust ka kriitilistes olukordades. Sellele ei aita kaasa tavalised kapid ja riiulid, mida võib kohata igas koduköögis. Eesti mööblitootja Merianto märkas seda probleemi ja tõi turule meditsiinimööblisarja Merianto Medical, mis vastab tervishoiutöötajate vajadustele.

Merianto juhi Raimo Grichini sõnul tuli inspiratsioon spetsiaalse meditsiinimööbli tootmiseks juba kümne aasta eest. „Kui Soome suurhaiglate esindajaid kuulasin, sain aru, et tuleb välja töötada oma meditsiinimööbli baaslahendused, mis põhinevad universaalsel ISO moodulsüsteemil. Meie kliendid teavad kõike haigete ravimisest ja nende eest hoolitsemisest, aga mööblit valides tahavad nad vaadata juba väljatöötatud lahendusi, mis arvestavad tervishoiu spetsiifikaga ja võimaldavad tööd efektiivsemalt teha,“ räägib ta Merianto Medicali mööblisarja loomisest.

Läbimõeldud lahendus

Merianto Medicali mööbelilahenduse südameks on ISO moodulsüsteem, mis moodustab haiglakappidest logistilise terviku, kus iga asi on omal kohal ning kiirelt ja mugavalt kättesaadav. See vähendab ravimite ja tarvikute otsimise ajakulu ning kiirendab ka uute töötajate sisseelamist.

Tallinna Lastehaigla pediaatria osakonna õendusjuhi Krista Mustkivi tööruumidesse jõudis Merianto Medicali mööblilahendus eelmise aasta lõpus ja on tema sõnul äärmiselt mugav. „Kuna meil on kasutusel palju eri mõõdus tarvikuid, on meie jaoks väga hea lahendus, et lahtrite vahesid saab lihtsalt suuremaks ja väiksemaks teha. Nii on võimalik kõik vajalik ilusti ära paigutada ning vajaduse korral kiiresti üles leida,“ räägib Krista Mustkivi.

„Tänu süsteemsusele saab ravimitest kiire ülevaate ja inventuurid võtavad palju vähem aega,“ räägib Merianto ekspordijuht Andrus Loit. Ta ütleb, et tore tagasiside tuli ühe Tallinna juhtiva haigla vanemõelt, kes ütles, et hoiab uue kapilahendusega ravimite vastuvõtmiselt, kappi paigutamiselt ja inventuuridelt kokku 6 tundi kuus.

Krista Mustkivi sõnul püsivad vahendid nüüd palju paremini korras. „Meie osakonnas oli vanasti abivahendeid vähe, aga kuna haigete profiil ja ka ravimise viisid on muutunud, tekkis vajadus ka uue hoiustamissüsteemi järele. Uus lahendus tahtis muidugi pisut harjumisaega, kuid tänaseks on iga asi sobiva koha leidnud ja ka pakendid on puhtamad, sest pole enam vajadust neid pideva otsimise käigus läbi lapata,“ selgitab pediaatria õendusjuht.

Töö sujub uue vahendiga paremini

Ida-Tallinna Keskhaigla sünnituseelse osakonna ämmaemandusjuht Annaliisa Kruutmann kiidab eritellimusena valminud mööblit väga. „Kapid on täpselt meie soovide järgi tehtud – uksed paistavad läbi, sahtlite suurus vastab meie vahendite suurusele ja vajadusel käivad kapid ka lukku,“ toob ta välja mõned erilahenduse head küljed. Kruutmanni

kolleegid osakonnast kiidavad kappe ka hea ligipääsetavuse eest ja ütlevad, et need aitavad kiires olukorras efektiivselt tegutseda.

Merianto Medicali meeskond on oma meditsiinimööblit vastavalt klientide tagasisidele arendanud ja leidnud aina uusi lahendusi, mis aitavad tööd efektiivselt ja töötajat säästvalt teha. Vaata lisa www.meriantomedical.com

Vaata kõiki postitusi